Měsíc se s měsícem sešel a Guildwars 2 se připravuje na další událost. Po dlouhé sérii Flame and Frost (Oheň a mráz), která trvala od ledna do dubna přichází událost nová. Událost nesoucí název The Secret of Southsun, což můžeme (velmi) volně přeložit jako Tajemství Jižní zátoky. Událost bude spuštěna 14. května 2013.
Tato událost se bude odehrávat na ostrově Southsun Cove, který byl přidán spolu s událostí The Lost Shores (ztracené břehy) v listopadu 2012. Těšit se můžeme na nové úkoly, kde budete pomáhat "Inspektorce Ellen Kiel z Lví gardy" potlačovat vzpouru a zároveň musíte zjistit, co se to děje s místní faunou. Dále se můžete těšit na zcela novou minihru jménem Crab Toss (Krabí házená), už dle názvu to vypadá zábavně. A jako třešničku na dortu si pro nás vývojáři připravili pasti ve World versus World.
Avšak tato událost nesplní všechna očekávání. Při ohlašování tohoto updatu byly ohlášeny další dvě věci, které měli být vypuštěny, avšak později byly staženy s prohlášením, že jsou stále v testovacím režimu. Konkrétně se jedná o vylepšený systém World Experience odměn a odstranění cullingu (redukce) v otevřeném světě.
Další informace můžete nalézt na oficiální stránce a pokud angličtině neholdujete, můžete navštívit i českou stránku guildwars2.cz